Flotila aut

Ve velkém množství firem a podnikatelských subjektů se stále kouká pouze na to, kolik stálo auto, jaká je splátka úvěru nebo kolik je splátka pojištění. Minimálně se už řeší, co jsme si za ty peníze vlastně koupili. Proto bereme celou službu jako komplexní dodávku produktů, které jsou vzájemně propojené a pro zákazníka finančně mnohem zajímavější.

vyhodnocujeme

vybíráme

dodáváme

kontrolujeme

Flotilové pojištění

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Největší chyba při pojišťování majetku je proto koukat pouze na cenu. V dnešní době, kdy raketově roste cena všeho vč. náhradních dílů, práce a nákladů na ošetřování při újmě na zdraví, je potřeba se zamyslet nad výší pořizovaných pojistných limitů. Podle modelu podnikání je důležité zvážit veškerá rizika, která mohou přijít a nepříznivě ovlivnit chod businessu.

Pokud vás živí rozvážková služba, tak jsou rizika jiná, než pokud máte tým makléřů užívajících služební vozidla. Pokud přepravujete osoby, tak byste měli myslet i na možnost, že vámi způsobená škoda bude mít dopad na zdraví osob v přepravě. Všechna tato rizika vyhodnotíme a na základě předem definovaných kritérií vybereme správného dodavatele služby.

Po celý rok aktivně hlídáme škodní průběh, který je jeden z hlavních faktorů stanovení ceny pojistného. V případě, že by vaše flotila generovala vyšší škodovost, tak vám připravíme plán řešení, jak škodovost snižovat, aby pojistné nenarůstalo.

Operativní leasing a financování firemní flotily

Víte, jaký je rozdíl mezi finančním leasingem, úvěrem a operativním leasingem? Víte, jak každý z těchto typů financování funguje po stránce účetní a daňové? Pro každého koncového zákazníka může být výhodný jiný typ financování – podle typu podnikání a způsobu užívání vozidel. I v tomto případě je nezbytně nutné vyhodnotit všechny okolnosti a vybrat toho nejlepšího dodavatele. U každé nabídky, kterou vám předložíme, uvedeme výhody a nevýhody, které se většinou od poskytovatele nedozvíte. Poskytovatel má jen svůj produkt a potřebuje prodat. My máme možnost výběru a produkty i poskytovatele velmi dobře známe. Nás neošálí a my vám proto můžeme doporučit výhodnou smlouvu.

Dodání vozidel

Pokud do podnikání budete pořizovat nová vozidla, pomůžeme vám zajistit fleetové podmínky přímo na importu dané značky. Velkoobchodní podmínky umíme zajistit i na základě vaší historie u značky a navíc máme přístup do jejich centrálního skladu. Kolikrát tedy víme, že je někde skladem vozidlo, které poptáváte u “svého” dealera. Protože ten ho nemá, tak ho musí objednat a vy dostanete malou slevu – přitom na stejné vozidlo, které můžete mít okamžitě k dispozici, můžete dostat slevu výrazně vyšší.

Doplňkové služby k firemní flotile aut

Zajistíme výhodné plány i pro další služby, při jejichž dodržování klesají náklady na provoz:

  • Asistence při vrácení vozidel na operativní leasing
  • Plán oprav a servisních úkonů se smluvně zvýhodněnými podmínkami
  • Náhradní vozidla po dobu oprav
  • In-house sezónní přezouvání pneumatik
  • a další...

Case study: Flotilové pojištění pro známou spediční společnost

  • V roce 2018 jsme převzali do správy pojištění vozového parku spediční společnosti, která má ve flotile více jak 100 vozidel. V době převzetí byla všechna vozidla pojištěna v retailovém pojištění a kvůli velké škodovosti pojišťovny postupně vypovídaly všechny smlouvy. Vzhledem k tomu, že každá výpověď přišla v jiném termínu, tak se stalo, že některá vozidla jezdila nepojištěná a danou společnost nechtěl nikdo rychle pojistit. Díky našemu vztahu s pojistiteli jsme nakonec našli řešení a všechna vozidla postupem času (podle data ukončení) převedli do flotilového pojištění, kde aktivně řešíme snižování škodního průběhu. Po roce se nám povedlo snížit škodní průběh o třetinu a pojistné o 10 % na další období.

FAQ k flotile aut a flotilovému pojištění

Jaké jsou výhody flotilového pojištění vozidel oproti retailovému pojištění?
Rozdíl je jednoduchý – flotilové pojištění nabízí snadnou administraci celé flotily. Pokud máte víc jak 10 vozidel, tak je správa pojistných smluv v retailovém pojištění nepřehledná a neekonomická. Ve flotile máte sjednocené výročí smlouvy, a můžete tak na celý vozový park udělat jednou ročně výběrové řízení a zajistit si meziročně lepší podmínky. Nemůže se vám stát, že byste zapomněli na úhradu některé ze smluv a jedno z vašich vozidel by třeba jezdilo nepojištěné.
Jaké značky vozidel jste schopni dodat?
Dodáme vozidla přesně podle vašich potřeb a přání. Pokud chcete užitková vozidla od Fiatu, vozidla pro obchodní zástupce od VW a manažerské limuzíny od BMW, není problém. Připravíme vám podmínky podle zadání, ale současně vymyslíme i jinou skladbu vozidel, abychom naplnili velkoobchodní podmínky u jednoho importu a zajistili nejlepší možné ekonomické podmínky.
Proč myslíte, že budete mít lepší podmínky než já?
Protože ročně odebereme vozidla v hodnotě 500 mil. Kč. Víme, kam pro podmínky dojít a jak nastavit plán odběru, aby byl výsledný efekt pro vás co nejlepší.
Mám problém se škodním průběhem a každý rok mi roste cena pojištění. Co mám dělat?
Jde o problém, se kterým se v poslední době potýká velké množství podnikatelů. My za vás proto pravidelně na měsíční bázi zajišťujeme reporting škodního průběhu a škodovosti celkově. Současně vám přinášíme rady, jak v konkrétním podnikání nastavit procesy na snížení škodovosti – případně aktivně vstoupíme do procesu řízení vozového parku a nastavíme striktní pravidla, která škodovost sníží. S nižší hodnotou škodního průběhu zároveň roste zájem u dalších pojistitelů nabídnout vám flotilové pojištění pro váš vozový park, čímž vzniká další tlak na snížení ceny a vy ušetříte.

Dejte nám vědět

Jsme vám plně k dispozici na info@vestic.cz nebo na +420 226 259 742.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buy now